Rychlý kontakt: +420 776 750 353

Péče o šperky

Zásady pro nošení

 

Ať už šperky nosíte denně či jen příležitostně, je pro zachování jejich dokonalého vzhledu a dlouhé životnosti potřeba o ně pečovat a dodržet zásady jejich správného nošení a uchování.

Šperk je vhodné uložit při náročnější manuální práci, kde je riziko poškození či znečištění šperku. Navíc korunka, která drží kámen, se může uvolnít a kámen vypadnout.

Na šperky mají špatný vliv i čisticí prostředky a chemikálie na bázi chloru. K rizikovým patří také některé kosmetické přípravky, laky na vlasi a parfémy.

Také při sportu může nejen dojít k mechanickému poškození šperku, ale existuje tu i nebezpečí úrazu. Šperky doporučujeme sundat i při návštěvě termálních lázní či bazénu, chemikálie obsažené ve vodě mohou mít vliv na jejich vzhled.

Dobrá rada na závěr: ŠPERKY NAVLÉKEJTE JAKO POSLEDNÍ A SUNDÁVEJTE JAKO PRVNÍ.

 

Čištění

 

Čištění šperku není žádná věda, pokud je nosíte denně, doporučujeme je čistit alespoň jednou za měsíc. Pokud už domácí čištění nezabírá, měli byste šperk svěřit odborníkovi, který je vyčistí např. ultrazvukem.

 

K vyčištění zlatých šperků Vám stačí voda, malé množství prostředku na nádobí. Šperky necháte v lázni odležet a poté je opatrně vyčistítě kartáčkem. Poté opláchnete čistou vodou a vysušíte jemným hadříkem. Velmi dobrou službu Vám poskytnou i hadříky a vatičky určené na čištění šperků.

Šperky nikdy nevyvařujte a nečistěte zubní pastou.

 

I přes dodržování uvedených doporučení mohou být na špercích časem patrné známky opotřebení. Nejedná se o závadu, ale o opotřebení při běžném nošení. I opotřebený šperk lze většinou odborně zrenovovat.